ציפוי PPF נגד שריטות

תוכן עניינים

מה זה ציפוי ppf?

יש דרכים שונות לשמור על חזותו הנאה של הרכב לאורך זמן, החל בהגעה חוזרת ונשנית למכון השטיפה, דרך פעולות שונות של פוליש ווקס, ועד לציפויי ננו ועוד. אחת האפשרויות הפתוחות בפניכם היא ציפוי נגד שריטות לרכב שנקרא גם ציפוי ppf, המגן על הרכב מפני שריטות קלות יחסית וכן מפני מפגעים אחרים. במאמר הבא נתייחס לכמה שאלות נפוצות של אנשים המתעניינים בביצוע הציפוי, ביניהן כמה עולה ציפוי ppf לרכב, האם ישנם סוגים שונים של ציפויים, ממה בעצם מגן הציפוי ומהם יתרונותיו, כמה עולה התענוג ומדוע כדאי לבצע אותו במוסך רציני, מקצועי ואמין.

אז קודם כל, ראשי התיבות ppf מתייחסות אל המונח האנגלית Paint Protection Film, אותו ניתן לתרגם לעברית כסרט הגנה על צבע. ואכן, תפקידו של הציפוי הוא הוא בעיקר להגן על הצבע. כידוע, מעטפת המכונית והצבע שלה חשופים באופן שוטף למפגעים שונים, ביניהם לחות ורטיבות עקב גשמים ושטיפות, אבק ולכלוך, שמנים ומפגעי אקלים שונים, קרינת השמש, וחלודה וקורוזיה הנגרמות עקב בקעים וסדקים שאליהם חודרים מים. כתוצאה מכך, הצבע של הרכב הולך ודוהה, מתקלף ונסדק, ולכך מתווספות שריטות מסוגים שונים כגון מאבנים שמתעופפות, קוצים וענפים, או אפילו חתולים שמטפסים על הרכב.

בדיוק כאן נכנס לתמונה ציפוי ppf שהוא למעשה מעין מדבקה גדולה בעובי 200 מיקרון שאותה חותכים לפי האזורים שמעוניינים לכסות ברכב, החל באזור ספציפי המועד לפורענות או שחשוב במיוחד לבעל הרכב, ועד לפני המכונית כולה ובשלמותה. יחד עם זאת, לא מדובר בעוד מדבקה רגילה אלא בחומר חזק ודביק במיוחד הנצמד אל הרכב ונשאר עליו לתקופה ממושכת. עד כמה ממושכת? על כך נרחיב בהמשך אך נאמר כעת שאם העבודה מתבצעת בצורה רצינית ומקצועית, לכל הפחות אמורה המדבקה לשרת אתכם נאמנה למעלה מ-5 שנים , וברוב המקרים הרבה יותר מכך – אפילו כעשר שנים.

מה היתרונות של ציפוי ppf לרכב?

ציפוי ppf לרכב נותן לכם כמה יתרונות משמעותיים. ראשית, אתם נהנים ממראה מבריק של צבע הרכב שנשמר כפי שהוא לתקופה ארוכה מאוד, בין אם מדובר ברכב שרק יצא מהניילונים או כל רכב שצבעו ומצבו החיצוני יקרים ללבכם. בזכות הציפוי לא יכולים להידבק אל הצבע לכלוכים עקשניים, בהם לשלשת ציפורים, שמנים וכדומה, והצבע גם מוגן משריטות קלות ושומר על שלמותו. בנוסף, אתם זוכים להגנה מצוינת מפני השמש, אשר קרינתה החזקה בישראל היא אחד הגורמים המרכזיים לדהיית, התבלות והתקלפות הצבע ברכבים. 

עוד יתרון הוא שמלאכת השטיפה והניקוי הרגילה של הרכב צריכה להיעשות לעיתים פחות תכופות, מהסיבה הפשוטה שאתם יותר מוגנים מלכלוכים. יתרה מכך, השטיפה והניקיונות עצמם נעשים באופן קל יותר בדיוק מאותה הסיבה. לכך מצטרף היתרון החשוב של מניעת חלחול מים דרך שריטות קלות, הנמנעות מראש, ולכן גם מניעה של היווצרות קורוזיה בסופו של דבר. יחד עם זאת, ראוי להדגיש כי ציפוי נגד שריטות לרכב אינו עמיד לחלוטין. אמנם מדובר בחומר חזק ביותר ואפילו בחוזק מדהים יחסית לעוביו המזערי, אבל אם מישהו יחליט לבצע מעשה ונדלי ברכב, או אם תהיו מעורבים בתאונה – לא בטוח שהציפוי יצליח לבלום את הנזק.

ולבסוף, יתרון חשוב של ציפוי ppf לרכב שכדאי לקחת בחשבון לטווח הארוך, הוא שמירה על ערך הרכב. אתם בוודאי יודעים שחזותו החיצונית של הרכב היא הדבר הראשון בו מבחין הקונה, ולרשום הראשוני יש השפעה גדולה מאוד על הנטייה לקנות ועל הכסף שמוכנים להוציא מהכיס. אם כך, קונה פוטנציאלי המגיע לראות את רכבכם מבחין מייד בצבעו השמור בשלמות, ומבין גם שמדובר ברכב שאהבו אותו, טיפחו והשקיעו בו, וסביר להניח שהמצב המכאני מצוין בהתאם. אבל מעל הכל, היתרון הוא כמובן ההנאה והגאווה שלכם ברכב שנראה מעולה.

מדבקת PPF לרכב - מוסך המיישרים

איך עושים ציפוי ppf לרכב?

ציפוי ppf אמנם דומה להנחת מדבקה, אבל יש הבדל עצום בין מדבקה רגילה לתהליך שמבצעים במקרה זה. קודם כל, לפני שבכלל ניגשים אל המדבקה והחיתוך שלה, יש לבצע הכנה המתחילה בדיטיילינג מעמיק, ובמהשך מבצעים ניקוי פלסטלינה המסיר כל לכלוך עשקני ביותר. בשלב הבא יש להכין את הצבע כך שיהיה כמה שיותר מושלם ומהבהיק, וזאת בעזרת פוליש איכותי, ובהמשך יש עוד כמה פעולות ניקיון מקצועיות שחשוב לבצע. רק לאחר מכן עוברים לחיתוך המדבקות מתוך הגליל, כאשר ניתן לחתוך אותן במכונה מקצועית או באופן ידני, ובכל מכון מתנהלים קצת אחרת בהתאם להעדפות ולמיומנות. לבסוף, עוברים ליישום הציפוי על גבי האזורים השונים של הרכב, וחשוב לדעת שיש הבדל במחיר ובמשך ההליך בהתאם לגודלו של הרכב ולהיקף הכיסוי המבוקש עליו.

כמה יעיל ציפוי ppf להגנה מפני שריטות?

כפי שאמרנו, ציפוי זה אמור להיות יעיל למשך שנים, לתקופה שצריכה להיות לא פחות משנתיים ומכאן והלאה הדבר תלוי בהיבטים ספציפיים של הרכב ומאפייני השימוש בו. היעילות היא כאמור כנגד שריטות קלות, כך שלא צריך להגזים ולחשוב שהרכב מקבל הגנה מושלמת מפני כל מפגע חזק, אולם הוא בהחלט יעיל כנגד מפגעים אלו, אפילו לרמה של שריטה מכוונת עם מפתח שלא נראית על הצבע, וזאת בנוסף לקרינת השמש, רטיבות, לשלשת ציפורים, אבק, בוץ וכן הלאה. יחד עם זאת, הדבר תלוי כמובן במיומנות והמקצוענות של המוסך שבו החלטתם לבצע את העבודה. כך לדוגמא, יש הבדל בין מכון רציני שעובד עם הציפויים האיכותיים ביותר, לבין חובבנים שממילא מבצעים עבודה לא מושלמת ואף עובדים עם ציפויים שלא באמת מספקים הגנה יעילה, לא בטווח הקצר ולא בטווח הארוך.

מדבקת PPF לרכב - מוסך המיישרים

האם ניתן להבחין בשכבת ציפוי ה- ppf?

בעיקרון, לא. מדובר בחומר שקוף אם כי ניתן לקבלו בגלילים של מט או מבריק והלקוח יכול לבחור. זהו חומר דקיק ביותר ושקוף שאין כל אפשרות להבחין בו בעין, גם לא מאוד מקרוב. כל מה שרואים הוא את הבוהק היפה של צבע הרכב השמור היטב. יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם הציפוי אכן יכול להיראות לעין, כלומר מקרים שבהם העבודה שבוצעה לא היתה מספיק מקצועית. יש להבין כי יישום של ציפוי ppf לרכב מערב רמה גבוהה של דיוק ואפילו אומנות, ולכן התהליך הקפדני גם יכול להימשך יום או יומיים להשגת תוצאה מושלמת. ואולם, עבודה חפוזה ולא רצינית מספיק, עם חומרים שאינם איכותיים, עלולה להוביל למשל לכך שייווצרו בועיות אוויר בין הציפוי לבין הצבע, מה שבהחלט עלול להיראות לעין מקרוב. כמו כן, שימוש בציפוי לא איכותי עלול להוביל לשינוי הגוון שלו למראה בלוי ודהוי, וישנן בעיות אסתטיות נוספות שעלולות להיגרם. אז בשורה התחתונה, אם החלטתם לעשות ציפוי ppf עשו לעצמכם טובה ובחרו במוסך רציני ומקצועי – מוסך המיישרים .

סוגים שונים של ציפויים לרכב

לצד מדבקות PPF, במחלקת הפינוק של מוסך המיישרים מציעים עוד מגוון פרוצדורות של ניקוי עמוק ושל הגנה על צבע הרכב, בין אם עבר תיקוני פחחות וצביעה אצלנו, ובין אם מדובר ברצון לשמור על חזות המכונית ועל ערכה בשוק. אם כן, אחרי שסיימנו את הפוליש והבאנו את הרכב למצב "כמו חדש", כאילו יצא עכשיו מתנור הצבע של היצרן, ואחרי שטיפלנו בכל הפגמים – אנו רוצים להגן עליו. מלבד מדבקות PPF אנו יכולים להשתמש גם בווקס רגיל, בציפוי פולימרי המחזיק לתקופה של חצי שנה עד שמונה חודשים, וישנו גם ציפוי ננו לרכב. לכל אחד מהפתרונות הללו יש את המאפיינים, היתרונות והעלויות שלו, וניתן גם לבצע שילובים שונים על הרכב בין המדבקות, ציפוי הננו וכדומה. על קצה המזלג, ציפוי ננו מעניק הגנה ללכה של הרכב ובתוך כך גם דוחה מים ואבק, לשלשת ציפורים שרף עצים ועוד, כאשר ניתן לעשות ציפוי כזה לפח הרכב, לשמשות, לעור, לפלסטיקה ועוד. פרטים נוספים על ציפוי ננו תוכלו לקרוא בעמוד הרלוונטי באתר.

מדבקת PPF לרכב - מוסך המיישרים

מדוע מומלץ לעשות ציפוי ppf לרכב במוסך מקצועי?

לא נחזור כאן על כל הדברים שנאמרו לעיל, רק נזכיר כי מדובר בציפוי שאמור להישאר למשך שנים על הרכב ולשמור על מראהו המרשים, תוך חיסכון בהוצאות שונות על ניקיונות, פולישים וצביעות. לא הייתם רוצים לראות אחרי תקופה קצרה יחסית את המדבקות מתחילות לרדת ולהתקלף מהרכב, או לגלות שחלקים של המדבקה לא יושמו ולא נגזרו טוב והם פשוט מתנופפים להם באוויר. ועכשיו, אחרי שחלפו כבר כמה חודשים, לכו תחפשו את מי שעשה את העבודה החובבנית. מצד שני, כאשר אתם ניגשים למוסך מקצועי ורציני, המתמחה בפחחות בכלל ובציפויים לרכב, תוכלו להיות בטוחים שהרכב שלכם מקבל את הטיפול הטוב ביותר שאפשר. והאחריות ארוכת הטווח ניתנת בהתאם.

מתי הרכב צריך ציפוי ppf?

לא פעם אנשים שואלים אותנו מתי כדאי לבצע ציפוי נגד שריטות לרכב. התשובה שלנו היא שפחות מדובר ב- מתי, ויותר בעניין של העדפה ורצון אישי. בעיקרון, למי שקנה לא מזמן רכב חדש, ומוכן להשקיע עוד כמה אלפי שקלים בשביל לשמור על מראהו המכובד והיוקרתי, כדאי לנצל את ההזדמנות ולקבל על ציפוי ppf לרכב מחיר שישתלם בהמשך הדרך. בנוסף, הציפוי מתאים לאנשים שרוצים לשמור על המראה הנאה של רכבכם ולהפוך את התחזוקה החיצונית ליותר קלה ופחות תדירה, וכמובן גם לשמור על ערך הרכב בשוק. כמו כן, אנו נציע ציפוי ננו ללקוחות המגיעים אלינו עם רכב לאחר תאונה, שעבר תיקוני פחחות וצבע אצלנו, למען שמירה מקסימאלית על התוצאות המרהיבות לטווח ארוך.

מה המחיר של ציפוי ppf לרכב?

גורמים שונים בשוק יציעו לכם עבור ציפוי ppf לרכב מחיר שונה. המחיר משתנה בהתאם לאיכות הציפוי שבו עושים שימוש, לגודל פני השטח של הרכב, לאזורים שמעוניינים לצפות, ובהתאם לבקשות או מצבים מיוחדים. בנוסף, המחיר משתנה בין המוסכים בהתאם לשיקוליהם הכלכליים, כך שכדאי לבצע השוואת ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר – כל עוד הדבר לא בא על חשבון איכות העבודה. כאמור, לצד המדבקות החזקות יש אפשרויות נוספות לציפויים לרכב, בעלי עלויות נוחות יותר. כך למשל, ניתן להחליט לצפות את החלקים היותר פגיעים של הרכב (כמו מכסה המנוע שעלול להיפגע מאבנים) בציפוי PPF, ואת שאר החלקים לצפות בציפוי ננו. המקצוענים במחלקת הפינוק שלנו יציגו בפניכם את האפשרויות ויעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

זמינים לכל שאלה בווצאפ

חייגו אלינו

זימון תור מהיר אונליין

תוכן עניינים

השאר פרטים

עקבו אחרינו

דברו איתנו

נציגינו יחזרו אליך בהקדם

דילוג לתוכן