תיקון PDR

לא פעם פונים אל מוסך המיישרים לקוחות ששואלים מה זה תיקון Pdr, למי הוא מתאים, כמה הוא עולה ומה היתרונות שלו. אם גם אתם שמעתם על pdr לרכב ורוצים לדעת האם הוא מתאים ועדיף למקרה שלכם, כדאי שתקראו את השורות הבאות. קודם כל, נסביר כי שיטת pdr היא למעשה לא מאוד חדשה ברמה הבינלאומית, וקיימת כבר כשלושה עשורים, אולם בישראל היא צוברת יותר תאוצה ופופולאריות בעת האחרונה, לאור יתרונותיה החשובים שלגביהם נרחיב בהמשך.

מדובר בשיטה של תיקון פחחות ללא צבע, ואכן ראשי התיבות PDR מבטאים את המונח paintless dent removal. כבר ממונח זה ניתן להבין כי מה שמסירים, או מה שמתקנים בשיטה זו, הוא את פח הרכב שהתעקם בנסיבות שונות, אך זאת ללא צורך לבצע צביעה. במילים פשוטות, תיקון פח ללא  צורך בצביעה. כאמור, הכלי המרכזי לביצוע שיטה זו הוא מכשיר ואקום שניתן להפעיל על שני צדי הפח בחלקי הרכב השונים, וישנם כלי נוספים המאפשרים ליישר את המעטפת של הרכב ולהעלים שקעים וכיפופים שונים. כמובן שעל מנת להשיג תוצאות מעולות בשיטה זו יש לפנות אל מוסכים מקצועיים , רציניים ומיומנים המחזיקים בכל הכלים הנדרשים, מתמחים בפחחות רכב בפרט, ובעלי ניסיון רב בשיטת pdr בסוגי הרכבים השונים – מוסך המיישרים.

לפני שנצלול אל היתרונות של שיטת PDR והתאמתה למצבים שונים, חשוב שתבינו מדוע כדאי לבחור את מוסך המיישרים לתיקונים כאלו. ראשית, שיטת PDR מאפשרת פעמים רבות להימנע מהפעלת פוליסת הביטוח, ולכן מוסך רציני ומתקדם כמונו המציע את האפשרות הזו מהווה בחירה מצוינת. יחד עם זאת, לעיתים יש צורך בהפעלת הפוליסה גם במקרים אלו, ואנו בחרנו בכוונה שלא להיות מוסך הסדר עם חברות הביטוח, כדי שנוכל להעניק לרכבכם את השירות הטוב ביותר. לא פעם מוסכים הפועלים בהסדר עם חברת הביטוח מקבלים "הנחיות מלמעלה" שמטרתן להוזיל את עלויות התיקונים, ומכאן את הפיצוי של חברת הביטוח שתקבלו. המשמעות הפשוטה היא שהתיקון עלול להיות פחות איכותי על כל המשתמע מכך מבחינת המראה הסופי של הרכב, מבחינת שימוש בחלפים מקוריים אם יידרשו, ולעיתים גם מבחינה בטיחותית.

הבדלים אלו משפיעים רבות על חזות המכונית ועמידות התיקונים לאורך זמן, ומכאן גם על המחיר שתוכלו לקבל עבור רכבכם ביום בו תחליטו למכור אותו. בנוסף, אם מדובר בתאונה, במוסך הסדר עשוי השמאי לקבוע ירידת ערך נמוכה יחסית, שוב בהתאם לאינטרסים של חברת הביטוח, ואילו אצלנו השמאי אובייקטיבי לחלוטין וקביעתו נוטה להיות גבוהה יותר – מה שמשפיע על הפיצוי שתוכלו לקבל. 

כמובן שאנו מתקנים רכבים המבוטחים בכל חברות הביטוח, ולכם יש את הזכות לבחור בנו או כל מוסך אחר, בין אם הסוכן שלכם ממליץ עליו או שלא. לכאורה, העובדה שאיננו מוסך הסדר משמעה שההשתתפות העצמית שלכם יותר גבוהה, אך למעשה אנו מחזירים לכם את ההפרש באמצעות הנחות משמעותיות. לכן, בכל הקשור לטיב התיקונים, לפיצוי הכספי, לעלויות ולתמורה לכספכם – עימנו אתם יכולים להיות שקטים לחלוטין, בידיעה שהמכונית מצויה בידיים המקצועיות ביותר, שפועלות באופן אובייקטיבי ורק למען האינטרס שלכם. לכך מצטרפת תפיסת שירות שקשה מאוד למצוא במוסכים אחרים, ולמעשה מורידה מכם את כל הנטל הבירוקרטי.

כאמור, מוסך המיישרים הוא מוסך אובייקטיבי לחלוטין, הפועל למענכם בלבד. זאת אומרת שאנו מלווים אתכם באופן אמין ובשקיפות מלאה החלה מההגעה למוסך, ונייעץ לגבי הפעלת הביטוח או תיקון פרטי בחירה בתיקון PDR או פחחות עם צביעה, ולאחר מכן נבצע את ההליך תוך שימוש בכלים, בטכנולוגיות ובמכשור המתקדמים בעולם. כפי שתראו בהמשך, תיקון pdr בהחלט יכול לחסוך את תביעת הביטוח על כל המשתמע מכך, אולם לעיתים הלקוח אינו מודע לאפשרות עדיפה זו. כמו כן, במידה ובכל זאת יש לערב את חברת הביטוח, הליווי הקרוב שלנו נמשך לכל אורך הדרך וכולל במידת הצורך מתן רכב חלופי ללא השארת כרטיס אשראי, מילוי טפסים ודוח שמאי, ביצוע תיקון, יישור, ליטוש וגימור מלא, פינוק המכונית והחזרתה אליכם במצב מושלם. בתוך כך אנו מצלמים את הרכב לפני ובמהלך הליך התיקון כדי שתוכלו להשתמש בצילומים כראייה לתביעה או בעת מכירת הרכב. מחלקת התביעות שלנו תדאג לטפל בכל עניין הקשור להתנהלות מול חברת הביטוח או מול צד ג', לרבות הניירת הנדרשת לחברה ולשמאי, מעקב אחר פיצוי כספי בגין ירידת ערך הרכב וכדומה – והתשלום שלכם נעשה רק אחרי קבלת ההחזר מהחברה המבטחת.

תיקון פח ללא צבע מתאים כאמור למצבים של כיפוף ועיקום מעטפת הרכב בנסיבות שונות, אשר בהן הצבע עצמו לא ניזוק. לדוגמא, ייתכן שבחנייה ציבורית מישהו נסע לאחור ופגע בדלת הרכב שלכם. ייתכן שמישהו פתח את הדלת במכונית הקרובה והצמודה אליכם בעוצמה חזקה, כך שנוצר כיפוף ללא ירידה של צבע. וישנן דוגמאות נוספות – למשל ברד חזק שירד בחורף וגרם לעיקומים קלים במעטפת, או ונדליזם של ילדים ונערים שבעטו ברכב, כדור שפגע בו, תאונה קלה וכן הלאה. כאמור, הגורם המשותף הוא עיקומים ופגיעות שאינם כרוכים בהסרת צבע, שכן, אם הצבע הוסר כבר יהיה צריך להוסיף צביעה.

תיקון פח ללא צבע מתאים כאמור למצבים של כיפוף ועיקום מעטפת הרכב בנסיבות שונות, אשר בהן הצבע עצמו לא ניזוק. לדוגמא, ייתכן שבחנייה ציבורית מישהו נסע לאחור ופגע בדלת הרכב שלכם. ייתכן שמישהו פתח את הדלת במכונית הקרובה והצמודה אליכם בעוצמה חזקה, כך שנוצר כיפוף ללא ירידה של צבע. וישנן דוגמאות נוספות – למשל ברד חזק שירד בחורף וגרם לעיקומים קלים במעטפת, או ונדליזם של ילדים ונערים שבעטו ברכב, כדור שפגע בו, תאונה קלה וכן הלאה. כאמור, הגורם המשותף הוא עיקומים ופגיעות שאינם כרוכים בהסרת צבע, שכן, אם הצבע הוסר כבר יהיה צריך להוסיף צביעה.

תיקון pdr שונה מתיקוני פחחות רגילים בכך שמדובר בתיקון ללא צבע, שהוא מהיר יותר וזול יותר במרבית המקרים. כמו כן, מדובר בתיקון שאינו מוצע על ידי כל המוסכים המתמחים בפחחות אלא רק על ידי אלו שמחזיקים בכלים ובטכנולוגיות המתאימים עבור pdr לרכב, ושיש ברשותם ניסיון רב בתחום. עקב ההבדלים בין שיטת pdr לבין שיטות פחחות אחרות, היא מומלצת במיוחד עבור מצבים ואנשים מסוימים.

יש כמה סיבות מרכזיות שבגללן מומלץ לבצע עם pdr פחחות לרכב בהשוואה לשיטות אחרות. ראשית, כאשר מעטפת הרכב ניזוקה בתאונה הדבר כרוך בדרך כלל את הפעלת חברת הביטוח. במצב זה מתרחשים כמה תהליכים. ראשית, יש להתחיל את כל הבירוקרטיה מול הסוכן המבטח אתכם ומול החברה המבטחת עצמה, מה שכרוך בדי הרבה התעסקות ולא פעם אי הסכמות. שנית, במקרים רבים ישלחו אתכם למוסך שכבר יבצע תיקון פחחות יחסית נרחב, והאמת היא שלרוב גם יגדילו את העלויות ואת היקף התיקון מעבר לנדרש מכיוון שחברת הביטוח ממילא משלמת. 

ואולם, הבעיה מבחינת הלקוח היא שזמן התיקון הוא הרבה יותר ארוך, וזהו זמן שבו עליו לשהות במוסך ולאבד יום עבודה, או אפילו להיפרד מרכבו ליותר מיום. אפילו אם אתם מקבלים רכב חלופי בהתאם לפוליסה, זהו טרטור לא קטן. ואם לא די בכך, במידה ויש לכם השתתפות עצמית בפוליסה, היא כבר כרוכה בעלויות שיכולות להגיע למאות ואפילו יותר מאלף שקלים. וכל זאת עוד לפני שדיברנו על ההשלכות לגבי פוליסת הביטוח שלכם, שמעתה והלאה לאורך 3 שנים תעלה יותר מפני שהייתם מעורבים בתאונה – ואין זה משנה אם הדבר קרה באשמתכם או שלא.

לעומת זאת, תיקון פחחות ללא צבע הוא הרבה יותר פשוט, מהיר וזול – לא בגלל שאיכותו נמוכה יותר אלא בשל הכלים המתקדמים והיעילים שמשתמשים בהם. למעשה, במקרים אלו לא חייבים לערב את חברת הביטוח על כל המשתמע מכך ולגמור עם התיקון בתוך זמן קצר – לרוב פחות משעה. כמובן שדברים אלו נכונים גם לגבי תיקוני מעטפת הנדרשים לא עקב תאונה, אלא עקב נזקים בנסיבות אחרות למעטפת הרכב. זוהי דרך קלה, פשוטה, מהירה וזולה לתקן את הנזקים ברמה גבוהה ביותר, שבה איש לא יוכל להבחין בתיקון שבוצע.

במוסף המיישרים מציעים עבור תיקון pdr לרכב מחיר נוח, הוגן ומשתלם. המחיר משתנה בהתאם להיקף הפגיעות ולגודל השטחים על מעטפת הרכב שיש לתקן. אנו פועלים בשקיפות מלאה ובהגינות מול לקוחותינו, כך שאם תתקשרו אלינו ותעבירו תמונות של הנזקים לרכב, ניתן לכם הצעת מחיר משתלמת ונקבע את המועד הנוח לכם להגעה אלינו. כאמור, במידה ורכבכם עבר תאונה, השירות שלנו עשוי להיות הרבה יותר משתלם וכלכלי מאשר פניה אל מוסך בהסדר, הן בגין ההנחות שאנו נותנים, הן בגלל הפיצוי השלם יותר מחברת הביטוח, והן בזכות איכות התיקונים המבוצעת ביד אמונה, ללא פשרות, בלי אינטרסים זרים, ובלי לעגל פינות כדי לחסוך בעלויות.

דילוג לתוכן