פוליש לרכב

תוכן עניינים

מה זה פוליש לרכב?

סביר להניח שכבר שמעתם את הביטוי "פוליש לרכב" ואולי כבר עברתם את הטיפול עם רכבים שונים שהחזקתם לאורך השנים. יחד עם זאת, לא כולם מבינים בדיוק מה המשמעות של שירותי פוליש לרכב, מה הוא כולל, כמה הוא עולה ומדוע הוא בכלל חשוב. אז בדיוק למען מטרה זו כתבנו את המאמר הבא שבו תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש אודות פוליש לרכב.

אם כן, פוליש לרכב הוא למעשה מריחה של חומר ייעודי על שכבת הצבע של הרכב, אשר מעלימה שריטות ומנקה לכלוכים עקשניים שונים. למעשה, הסוד של חומרי הפוליש טמון בכך שהם מלטשים שכבה זעירה של צבע ולכה ישנה, זה החשוף לקרינת השמש ולמפגעים הנוספים, וכך מתגלה תחתיה השכבה החדשה. יש לציין כי שירות פוליש לרכב לרוב אינו מתחיל ונגמר עם הפוליש, אלא כולל גם מריחת חומר ייעודי לשמירה על העבודה . ישנם מגוון חומרים אשר יעניקו  לשכבה החדשה שהתגלתה בזכות הפוליש, הגנה מיוחדת מפני הנזקים הגורמים להתבלות, דהייה והתקלפות של הצבע.

פוליש לרכב - מוסך המיישרים

מה חשוב לדעת לפני שעושים פוליש לרכב?

עד כאן הדברים פשוטים למדי, אבל לפני שאתם מעוניינים לבצע פוליש לרכב כדאי שתבינו משהו. קודם כל חשוב שתבינו שבשוק נמכרים חומרים רבים עבור פוליש לרכב, אותם ניתן לקנות בעיקר בחנויות המתמחות בתחזוקת רכבים וכמובן במוסך המיישרים . יחד עם זאת, כמו בכל תחום גם כאן חומרי הפוליש נבדלים אחד מהשני באיכותם ובהתאמתם לצבע הרכב שלכם. למרבה הצער, כבר קרו מקרים של אנשים שיישמו בעצמם את הפוליש וגרמו נזקים לצבע, או במקרים היותר טובים פשוט בזבזו זמן ואנרגיה על עבודה ללא תוצאות. אז קודם כל, יש להקפיד להשתמש בחומרים איכותיים.

דבר שני, מי שרוצה להיות בטוח לחלוטין שהצבע של רכבו יקבל את הטיפול הטוב ביותר, יפנה אל מי שמתמחה בתחום כמו מוסך המיישרים. הטיפול שניתן במוסך שלנו מבוסס אך ורק על חומרים איכותיים ביותר של יצרניות מוכרות ואמינות בהתאמה מלאה לסוג הצבע של הרכב של הלקוח. בנוסף, יש הבדל בין רמת הפוליש שמבצע אדם מהשורה שאין לו הכשרה וניסיון בנושא, לבין מי שעושה זאת לפרנסתו. אכן, במהלך שירות פוליש לרכב אנו יורדים אל פרטי הפרטים, מבלי לפספס אף שריטה קטנה כגדולה, ועושים שימוש בכלים ייעודיים למריחה נכונה, התקדמות נכונה בין אזורי הרכב, ולרוב גם משלימים את התהליך עם יישום של ציפוי הגנה איכותי. זוהי הדרך לקבל תוצאות מושלמות שיהפכו את רכבכם ליפה ונוצץ, ויעשו זאת לאורך זמן ממושך.

פוליש לרכב - מוסך המיישרים

מהו תהליך פוליש לרכב?

תהליך פוליש לרכב מתחיל עם הפנייה שלכם אלינו, וקביעת המועד הנוח לכם להגיע אלינו בשעות העבודה של מוסך המיישרים. בדרך כלל מדובר בתהליך הנמשך כיום שלם בממוצע,  התהליך כולל את בחירת החומר המתאים לצבע הרכב, ולאחר מכן תחילת עבודה של ניקוי ושטיפת הרכב בלחץ מים גבוה ועם סבון ייעודי לרכבים, תוך הסרה של שמנים, מתכות, חרקים, פלסטלינה, ניקוי של הצמיגים, החלונות והג'אנטים, וכדומה. לאחר שהרכב נקי לחלוטין אנו מתחילים ביישום הפוליש עם מטלית ועם כלים ייעודיים בהתאם לצורך, עד שעברנו והסרנו כל לכלוך ושריטה, ומתקבל צבע מושלם. לעיתים מבוצעת סדרה אחת של פוליש ולעיתים מדובר בפוליש דו שלבי ותלת שלבי. לאחר מכן, במידה ובחרתם גם ביישום חומר ההגנה, נמשיך אל מריחת החומר המקנה הגנה כנגד קרינת השמש, כנגד זיהום אוויר, נגד לשלשת ציפורים ועוד, ונותן לרכב שלכם ברק זוהר ויפהפה.

הטיפול הטוב ביותר לרכב שלכם

בשפה המקצועית נקרא פוליש לרכב ופעולות נוספות בשם דיטיילינג, ולמעשה מדובר בעולם ומלואו הכולל בין היתר ניקוי עמוק לצבע הרכב, ליטוש פנסים, ליטוש הפח והצבע (דקורציה של הצבע), ועוד. מדובר בתהליך רב שלבי, כאשר אנו מאבחנים מה נדרש לכל רכב לפי הגוון ומצב הדהייה שלו, ובהתאם לכך נקבע המחיר. כמובן שאנו יודעים לעשות גם ניקוי עמוק למושבי בד, מושבי עור, שטיחי הרכב, למנוע, לפלסטיקת הרכב, לג'נטים, לצמיגים, ובעצם יודעים לעשות ניקיון כולל לרכב על כלל חלקיו. 

חשוב להבין כי פוליש וציפויים לרכב, שעליהם נדבר מייד, אינם רק בגדר מותרות או פינוק. מדובר בדרך האפקטיבית ביותר לשמירה על ערך רכבכם לטווח הארוך, כלומר בהשקעה שבהחלט מחזירה את עצמה. בדיוק מסיבה זו אנו מציעים דיטיילינג מקצועי וקפדני, לרבות ניקוי יסודי להסרת רסיסי צבע, מזיקים, גרדים ושבבי מתכת, שימוש בפוליש ווקס מקצועי ובציפוי ננו המעניקים מראה נוצץ והגנה מפני קרני השמש, שרף עצים, לשלשת ציפורים וכדומה. כך הרכב "המזדקן" שלכם שומר על הברק, הזוהר והמראה הצעיר שלו, ומקנה חוויית נהיגה ונסיעה נעימה וטובה, וכאמור עם מחיר גבוה יותר בעת המכירה וכך רכבכם שומר על ערכו .

מחלקת הפינוק של מוסך המיישרים מחזיקה יותר מ- 4 עשורים של ידע וניסיון, ועובדת בתיאום מלא עם מחלקות הצבע והפחחות. אכן, לעיתים קרובות המחלקה מוסיפה את הטאץ' הסופי להליכי תיקון הפחחות והצביעה, ויודעת להחזיר את הרכב למצב "כמו חדש". לשם כך אנו עובדים בין היתר עם מכונת פוליש המביאה את המכונית לברק מושלם, ללא שריטות או סוורלים, וישנם מספר חומרים שבהם נעשה שימוש כדי לשמור על תוצאות לטווח הארוך.

לדוגמא, לצד הווקס הרגיל ישנו ציפוי פולימרי המחזיק עד 6 – 8 חודשים, וישנו ציפוי ננו המחזיק לכמה שנים. טיפול הננו מעניק ציפוי איכותי ואנו מתמחים בו מזה שנים רבות. מדובר בחומר מתקדם המיושם בשתי שכבות יד שלוש בהתאם להוראות היצרן ובתנאי תנור צבע, שהינו מתחם סטרילי ובלחץ אטמוספרי מדויק, בטמפרטורה של 60 מעלות. תנאים אלו מביאים לאיחוי החומר ושמירה עליו לטווח הארוך, וזאת בניגוד לגורמים אחרים בענף העובדים רק עם מנורת אינפרא אדום לחימום הפח – פשוט מפני שאינם יכולים להרשות לעצמם את התנור.

מלבד זאת, במחלקת הפינוק שלנו גם יודעים לעבוד עם מדבקות לעיטוף רכבים, ביניהן מדבקות המשנות את גוון הרכב ומדבקות PPF שהן עולם ומלואו. מדובר במדבקה שקופה בעובי 200 מיקרון הנותנת הגנה מפני שריטות, מפני השמש ומפגעים נוספים. המחיר של המדבקה נקבע לפי מידה, כאשר מדביקים חלק אחר חלק ברכב, ניתן גם לבצע שילובים כך שחזית הרכב למשל תהיה בהדבקה ושאר הרכב בציפוי ננו. פרטים נוספים על הציפויים השונים ניתן לקרוא בעמודים הרלוונטיים באתר.

פוליש לרכב - מוסך המיישרים

מה היתרונות של פוליש לרכב

שירות פוליש לרכב נותן לכם כמה יתרונות. ראשית, צריך להבין כי רכבים בישראל נתונים לשחיקה, דהייה ובלאי יחסית גבוה של צבע המעטפת, בגלל קרינת השמש החזקה שאליהם מצטרפים גורמים נוספים. דהייה והתקלפות זו של הצבע איננה יפה ורק הולכת ומחמירה עם הזמן ללא טיפול נאות. ההשלכות הן בראש ובראשונה אסתטיות, שכן אף אחד מאיתנו לא אוהב להיכנס לרכב שנראה בלוי ומוזנח. זו פשוט לא הרגשה טובה, ואם אנו אנשים ששואבים סיפוק, הנאה וגאווה מהמכונית שלנו – התחושות האלו בהחלט נפגעות.

מעבר לכך, צריך לזכור כי צבע לרכב שאינו מטופל לאורך זמן עם פוליש לרכב וגם ווקס, עלול בהחלט להגיע למצב שבו הפוליש כבר לא יוכל לעזור. בהתקלפויות יותר מאסיביות של צבע כבר צריך לפנות אל צביעה בטכנולוגיות שונות, והמחיר שלה יקר משמעותית משירות פוליש לרכב. לעומת זאת, ביצוע פוליש ישמור ויגן על הצבע וימנע את הצורך בביצוע צביעה על כל המשתמע מכך. ולבסוף, רכב הוא סמל סטאטוס חשוב בישראל ובעולם כולו, ורובנו משקיעים בשמירה על חזותו הנאה (וכמובן גם על תפקודו המכאני). לכן, ישנה חשיבות רבה גם לחזותו בהיותו משפיע על הרושם שמקבלים חברים ומכרים, לקוחות ושותפים.

צביעת רכב - מוסך המיישרים

מדוע מומלץ לעשות פוליש לרכב במוסך מקצועי?

כאמור, פוליש לרכב ניתן לעשות גם באופן עצמאי על ידי רכישת תכשירים ייעודיים בחנויות פיזיות או מקוונות. יחד עם זאת, יש הבדלים בין החומרים – למשל מבחינת חומרים יותר או פחות אגרסיביים, למשל פוליש קריסטלי שנותן מראה נוצץ ובוהק במיוחד, וכן הלאה. את ההתאמות האלו יודעים לעשות באופן מדויק במוסך. מלבד זאת, יישום הפוליש עצמו מצריך ערנות גבוהה, הבנה של פעולת החומר, וגם עבודה המבוצעת בשלבים הבאים זה לאחר זה על גבי משטח הצבע של הרכב. מוסך מקצועי נותן מענה כזה לאור ניסיון רב ואמינות גבוהה, ברמה טובה בהרבה מאדם המבצע את הפוליש באופן עצמאי, או הפונה לאנשים המציעים את השירות אך אינם מיומנים ואמינים במיוחד.

מה העלויות של פוליש לרכב?

שירות פוליש לרכב עשוי להשתנות בהתאם לכמה פרמטרים, הכוללים בעיקר את סוג הרכב (פוליש לרכב פרטי יעלה פחות מרכב מסחרי או ג'יפ), וכן בהתאם לרצונות הלקוח – כלומר פוליש רגיל, דו שלבי, תלת שלבי וכדומה. אם תתקשרו אלינו נשמח לספק את כל הפרטים המלאים ולתת הצעה מחיר כדאית ותחרותית. כאמור, מחלקת הפינוק שלנו תציג בפניכם אפשרויות שונות לשימור הברק והגנה על הצבע לטווח הארוך החל בציפוי ננו ועד למדבקות PPF, ונוכל להתאים את המענה מושלם לפי הרצונות והצרכים שלכם, ולפי מסגרת התקציב שאתם יכולים להקדיש למטרה זו.

זמינים לכל שאלה בווצאפ

חייגו אלינו

זימון תור מהיר אונליין

תוכן עניינים

השאר פרטים

עקבו אחרינו

דברו איתנו

נציגינו יחזרו אליך בהקדם

דילוג לתוכן